We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
LG gram +view 17 Inch 2560x1600 Portable Monitor with USB Type C USB Type-C, mini-HDMI
Out of stock
SKU
17MT70.ASDA8
+view for LG gram is a portable monitor that can provide a wider view with a seamless match with LG gram. Increase your productivity with this ideal setting.



| Full technical specification | |
|---|---|
| Display Size | 17" |
| Resolution | 2560 x 1600 |
| Adaptive Sync | Adaptive Sync |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Response Time | 4 Ms |
| Display Technology | IPS |
| Brightness | 350 cd/mA DCI-P3 99% (Typ.) Wide Color Gamut Display |
| Part Number | 17MT70.ASDA8 |
| Interfaces & Connections | USB Type-C x2 (PD 45W), mini-HDMI |
| Features | Features : Slim Design, Auto Pivot, landscape mode, portrait mode, Screen Share |
| Free Shipping | No |
We found other products you might like!














