We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
ThinkPad X1 2-in-1 Gen 10 Aura Edition | 21NU0035US | Intel Core Ultra 7 258V | 32GB RAM | 512GB SSD | 14" 1920x1200 Touch IPS 500nits | Intel Arc 140V | Gray
CA$3,219.00
In stock
SKU
21NU0035US
| Full technical specification | |
|---|---|
| GTIN | 198156722751 |
| Part Number | 21NU0035US |
| Processor (CPU) | Intel Core Ultra 7 258V 4.8Ghz |
| Memory (RAM) | 32GB LPDDR5X 8400Mhz |
| Storage Configuration | 512GB NVMe PCIe SSD |
| Graphics Card (GPU) | Intel Arc 140V GPU |
| Notebook Display Size | 14" 21920x1200 Touch IPS 500nits |
| Notebook Display Resolution | 1920x1200 |
| Notebook Display Refresh Rate | 60Hz |
| Notebook Connectivity | 2x Thunderbolt 4 / USB4 with DisplayPort 2.1 (40Gb/s, PD-Out, mains connection PD-In), 1x USB-A 3.0 (5Gb/s, BC), 1x USB-A 3.0 (5Gb/s), 1x HDMI, 1x 3.5mm jack, 1x SIM |
| WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax 2x2 + BT5.3 |
| Operating System | Windows 11 PRO |
| RGB Keyboard | Keyboard with English layout (illuminated, Rubber-Dome, splashproof, Pointing Stick, Copilot-Button), touchpad (glass, 120x70.5mm), pen (Lenovo Yoga Pen) |
| Notebook Weight | 1.22kg |
| Notebook Battery Life | permanently installed, Li-Ion, 57Wh |
| Color | Gray |
| Manufacturer Warranty | 1-Year Warranty |
We found other products you might like!














