We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
ASUS Zenbook Duo | UX8407AA-DS71T-CA | Intel Core Ultra 7 355 | 32GB RAM | 1TB SSD | Dual Touch 14" 2880x1800 OLED 144Hz 1000nits | Intel Graphics | Moher Gray
CA$3,827.00
In stock
SKU
UX8407AA-DS71T-CA
















| Full technical specification | |
|---|---|
| GTIN | 199291370937 |
| Part Number | UX8407AA-DS71T-CA |
| Processor (CPU) | Intel Core Ultra 7 355 4.7Ghz |
| Memory (RAM) | 32GB LPDDR5X 8533Mhz |
| Storage Configuration | 1TB NVMe PCIe SSD |
| Graphics Card (GPU) | Intel Graphics |
| Notebook Display Size | Touch 14" 2880x1800 OLED 144Hz 1000nits |
| Notebook Display Resolution | 2880x1800 |
| Notebook Display Refresh Rate | 144Hz |
| Notebook Connectivity | 2x Thunderbolt 4 / USB4 with DisplayPort 1.4 (40Gb/s, PD-Out, power connection PD-In), 1x USB-A 3.1 (10Gb/s), 1x HDMI 2.1, 1x 3.5mm jack line-in/out |
| WLAN | Wi-Fi 7 (WLAN 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, 2x2), Bluetooth 6.0 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| RGB Keyboard | Keyboard with English layout (1.7mm key travel), touchpad (Microsoft Precision Touchpad), stylus (Pen 2.0 SA203H Active Stylus) |
| Notebook Weight | 2.28kg |
| Notebook Battery Life | Li-ion, 4 cells, 99Wh, 18h runtime (video playback, dual screen mode), 12h runtime (wireless surfing, dual screen mode) |
| Color | Gray |
| Manufacturer Warranty | 1-Year Warranty |
We found other products you might like!


