We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
ASUS ProArt GoPro Edition PX13 | HN7306EAC-DB91T-CA | AMD RYZEN AI MAX+ 395 | 128GB RAM LPDDR5X | 1TB SSD | 13.3" Touch 2880x1800 OLED 60Hz 400nits | AMD Radeon 8060S | Black
CA$6,697.00
In stock
SKU
HN7306EAC-DB91T-CA
| Full technical specification | |
|---|---|
| GTIN | 199291394353 |
| Part Number | HN7306EAC-DB91T-CA |
| Processor (CPU) | AMD Ryzen AI Max+ 395 5.1Ghz |
| Memory (RAM) | 128GB LPDDR5X 8000Mhz |
| Storage Configuration | 1TB NVMe PCIe SSD |
| Graphics Card (GPU) | AMD Radeon 8060S (iGPU) |
| Notebook Display Size | Touch 13.3" 2880x1800 OLED 60Hz 400nits |
| Notebook Display Resolution | 2880x1800 |
| Notebook Display Refresh Rate | 60Hz |
| Notebook Connectivity | 2x USB4 with DisplayPort (40Gb/s, power connector PD-In), 1x USB-A 3.1 (10Gb/s), 1x HDMI 2.1, 1x 3.5mm jack line-in/out, 1x microSD, 1x DC-in |
| WLAN | Wi-Fi 7 (WLAN 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, 2x2), Bluetooth 5.4 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| RGB Keyboard | Keyboard with English layout (backlit, rubber dome, 1.7mm key travel), touchpad (ASUS DialPad), stylus (Pen 2.0 SA203H Active Stylus) |
| Notebook Weight | 1.39kg |
| Notebook Battery Life | Li-ion, 4 cells, 73Wh |
| Color | Black |
| Manufacturer Warranty | 1-Year Warranty |
We found other products you might like!


